Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Ushtroni presion te qeveria shqiptare”, familja e Katsifas kerkese zyrtare kryeministrit grek

Prindërit e Konstantinos Katsifas i kanë dërguar një kërkesë Kryeministrit Grek për të ushtruar presion diplomatik nga pala shqiptare për rezultatin e vdekjes së fëmijës së tyre.

Prindërit  e Konstantinos Katsifas, i kanë kërkuar kryeministrit grek, të ndërhyjnë për të sqaruar vrasjen e djalit të tyre një vit më parë në fshatin Vouliaratis të Vorio-Epirit.

Në të njëjtën kohë, autoritetet shqiptare vazhdojnë të pengohen në lëshimin e gjetjes përkatëse, duke u përpjekur të nxjerrin naftë nga selektorët e RENEA që vranë mërgimtarin 35-vjeçar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet