Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Adelina Ismajli gati te hedhe ne gjyq kengetaren shqiptare

Adelina Ismajli ka shpërthyer e inatosur me një këngë të fundit të kënduar nga Taulant Bajraliu dhe Albina Kelmendi, fituese e vendit të dytë në “The Voice of Albania 4”.

Këngëtarja shqiptare ka parë në Instagram një video ku këndohej kënga e saj “Shko në RS”, pa e cituar kërkund Adelinën.

“Nëse ka një arsye pse i gëzohem krijimit të qeverisjes së re në Kosovë, është besimi im që vërtet do të fitoj gjyqet kundër hajnave [hajdutëve] që me dekada vjedhin, bastardojnë dhe shkatërrojnë idetë dhe krijimtarinë time,” shkruan Ismaili.

Asaj jo vetëm që nuk i ka pëlqyer interpretimi, por flet edhe për të drejta autorësie.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet