Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pergjaket ndeshja e Europa League, plagosen me thike dy tifoze te Celtic

Dy tifozë të Celtic janë plagosur me thikë, para ndeshjes së mbrëmjes së sotme në Europa League mes skuadrës së tyre dhe Lazios.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje, ku dy burra, 52 dhe 35 vjeç janë goditur me thikë pas përleshjeve me simpatizantë të klubit bardhekaltër.

Nga të dhënat e para mësohet se asnjëri nga të plagosurit nuk ka marrë plagë që i rrëzikojnë jetën. Ndërkaq, policia italiane ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Incidenti vjen si pasojë e tensioneve të ndodhura edhe në takimin e parë mes dy klubeve në Glasgoë. Shkak u bë një flamur i shpalosur nga vendasit, ku shfaqej ish diktatori italian, Benito Mussolini.

Reagimi i bardhekaltërve ishte i shpejtë, me tifozë të Lazio që përshëndeten në mënyrë fashiste, para dhe gjatë ndeshjes, të cilën Celtic e fitoi me shifrat, 2-1.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet