Lajmi i fundit

Lajm i mire per Alvinin, 11-vjecari eshte nxjerre nga kampi ne Siri, do bashkohet me babain

Alvin Berisha, eshte nxjerre nga kampi i Al Holit ne Siri. Sipas kryqit te kuq, 11-vjeçari shqiptar që preku zemrat e të gjithëve më në fund është larguar nga kampi i ferrit i luftëtarëve të ISIS.

Babai i tij, Afrim Berisha konfirmoi se Alvin është larguar nga kampi Al Hol ku ndodhej i vetëm.

Sipas te dhenave te deritanishme mesohet se Alvin Berisha eshte nen kujdesin e organizatave nderkombetare dhe pritet qe se shpejti te bashkohet me babain e tij i cili ndodhet ne Itali.

Ilir Kulla ka publikuar foton ne Facebook ndersa shkruan: Miremengjes nga Alvini i lire ne Damask.

Ky rast u be publik ne emisionin Le Iene ne Itali dhe me pas ne te gjitha mediat per disa dite me radhe te cilat kritikuan qendrimin jo aktiv dhe neglizhent te ambasadorit te Shqiperise ne Turqi per te ndihmua nxjerrjen e 11-vjecarit nga kampi ku mbahej ne Siri./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close