Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ja kush eshte personazhi i vertete, i cili u be figura e personazhit te filmit vizatimor “Shrek”

Personazhi më i njohur i filmave vizatimorë dhe fitues i disa çmimeve, Shrek, është frymëzuar nga një person i vërtetë.

Ai quhet Maurice Tillet dhe kur ishte rreth të njëzetave, ai u godit nga një sëmundje e rrallë që shkaktonte rritjen e kockave në disa forma të pazakonta.

Ndjenja e refuzmit nga qyteti i tij i lindjes në Francë, e bëri Maurice të zhvendosej në SHBA dhe atje u bë një mundës i famshëm profesionist.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet