Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

I riu hyn ne klase dhe qellon me arme, policia arreston 17-vjeçarin

Dy studentë u plagosën në zonën rurale të Carai, në shtetin brazilian të Minas Gerais, pas një sulmi të armatosur brenda shkollës shtetërore Orlando Tavares, që ndodhej në rrethin Ponto do Marambaia.

Sipas njoftimeve të mediave vendase një student që nuk kishte shkuar në klasë, rrëzoi murin e ndërtesës dhe filloi të qëllonte.

Policia ushtarake ka njoftuar se atentatori është një 17 vjeçar, i cili është arrestuar së bashku me një adoleshent tjetër, roli i të cilit në këtë ngjarje nuk është ende i qartë.

Sipas asaj që raporton faqja në internet e gazetës Estadao duke iu referuar nënkolonelit të policisë ushtarake, Fabio Marinho, sulmuesi kishte përdorur edhe një hanxhar gjatë sulmit.

Dy studentët e plagosur u transportuan me ambulancë në urgjencë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet