Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Alarm ne aeroportin holandez, dyshohet se eshte marre peng nje avion

Një situatë aspak e këndshme dyshohet se ka ndodhur në Aeroportin e Amstardamit në Holandë. Një avion dyshohet se është rrëmbyer në bord.

Policia Ushtarake e Holandës tha që ata po hetonin një situatë të dyshuar për një aeroplan të rrëmbyer në aeroportin e Schiphol. Komandanti i aeroplanit ka shtypur butonin “rrëmbim në bord”. Sipas disa raportimeve në “Twitter”, dyshohet se tre burra të pajisur me thika po përpiqeshin të merrnin një aeroplan nën kontroll, shkruan The Sun.

Incidenti mendohet se ka ndodhur në në një aeroplan të Air Europe që udhëtonte  për në Madrid e që kishte të paktën 27 persona në bord.  “Ekziston një situatë e dyshimtë dhe kjo është gjithçka që mund të them,” tha një zëdhënës i policisë ushtarake.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet