Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vetting-u në polici/ Mbahet seanca e parë dëgjimore për shefin e SHÇBA, Oltion Shehu

Po mbahet në këto momente seanca dëgjimore e procesit të vlerësimit kalimtar në Komisionin e Jashtëm të Vlerësimit (KJV).

Në këtë seancë të parë të vettingut në polici, përballë trupës gjykuese të përbërë nga Marjeta Gjelaj, Ela Kerka dhe Ana Kapaj vënë Shefi i Sektorit të Ankesave (SHÇBA) Oltion Shehu.

Ndonëse ishte njoftuar se i pari që do ti nënshtrohej ligjit të vettingut nga uniformat blu ishte Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, por kjo nuk ndodhi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet