Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Vetting-u në polici/ Mbahet seanca e parë dëgjimore për shefin e SHÇBA, Oltion Shehu

Po mbahet në këto momente seanca dëgjimore e procesit të vlerësimit kalimtar në Komisionin e Jashtëm të Vlerësimit (KJV).

Në këtë seancë të parë të vettingut në polici, përballë trupës gjykuese të përbërë nga Marjeta Gjelaj, Ela Kerka dhe Ana Kapaj vënë Shefi i Sektorit të Ankesave (SHÇBA) Oltion Shehu.

Ndonëse ishte njoftuar se i pari që do ti nënshtrohej ligjit të vettingut nga uniformat blu ishte Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, por kjo nuk ndodhi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.