Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kosova ekstradon vrasesin e rrezikshem malazez te shumekerkuar

Ministria e Drejtësisë e Kosovës njoftoi se autoritetet e Kosovës kanë ekstraduar në Mal të Zi Mario Millosheviç, i kërkuar nga autoritetet malazeze si i dyshuar për vrasje të rëndë. Ministri në largim i Drejtësisë, Abelard Tahiri, tha se ekstradimi i “një prej personave më të kërkuar në Mal të Zi” është kryer me sukses të martën, më 5 nëntor.

Siç raporton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë, emri i Millosheviçit lidhet me një nga grupet e organizuara kriminale në Mal të Zi, përgjegjës për likuidime të shumta.

Millosheviç thuhet se ka qenë edhe anëtar i grupit kriminal që ka kryer sulm të armatosur kundër gazetares së të përditshmes “Vijesti”, Olivera Llakiç. Në komunikatën e Ministrisë së Drejtësisë në Kosovë thuhet se nga shtatori i vitit 2017 deri në nëntor të këtij viti, Kosova ka ekstraduar 165 persona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet