Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Kujtim Gjuzi braktis mbledhjen e Komisionit te Reformes: Nuk e njoh draftin me Gjiknurin

Është mbledhur sërish Komisioni Parlamentar i Reformës Zgjedhore, ndërsa ndryshe nga radhët e tjera, sot kjo mbledhje do të bëhet me dyer të hapura.

Ndërkohë Kryetari i Partisë Konservatore Kujtim Gjuzi, ka braktisur mbledhjen pasi ai shprehet se nuk e njeh këtë draft me Bashkëkryetar të Reformës Zgjedhore Damian Gjiknurin.

Gjatë fjalës së tij Gjuzi ka shkaktuar debat dhe është ngritur menjëherë nga tavolina, ku ka lënë mbledhjen. “Unë nuk e njoh këtë draft me Damian Gjiknurin”, ka thënë Gjuzi.

Mësohet se në mbledhje marrin pjesë aktorë nga organizata dhe shoqëria civile, të cilët në fokus të punës së përditshme kanë çështjet zgjedhore.

Pjesë e diskutimeve do jenë finacimet e partive politike gjatë fushatës elektorale, por edhe evitimi i keqpërdorimit të administratës në kohë zgjedhjesh.

Leave A Reply

Your email address will not be published.