Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Deputeti i PS distantohet nga Redjan Rraja: Denoj atentatin, nuk eshte nipi im

Deputeti i PS, Rrahman Rraja eshte distancuar menjehere ndaj arrestimit te te afermit te tij Redjan Rraja.

Deputeti i PS, ka telefonuar me radhe gjithe mediat duke thene se i arrestuari Redjan RRaja nuk eshte nipi i tij por kusheri, pasi babai i tij me babain e Redjanit, jane gjysher nga babai.

“Ai nuk eshte as djali i vellait, as djali i motres time”, tha deputeti i PS ne Kruje.

Deputeti socialist ka denuar ngjarjen ndersa ka thene se motiv i saj eshhte presioni ndaj prokurorit per te mos hetuar ceshtjet e pronave ne Durres.

Rraja theksoi se qeveria socialiste ka mbeshtetur reformen ne drejtesi qe prokuroret e gjyqtaret te jene te pavarur ndersa shtoi se kushdo qofte autori i sulmit, duhet te denohet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet