Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Atentati ndaj prokurorit Ndoja, arrestohet nipi i deputetit socialist, tentoi te largohej nga Shqiperia

Policia e Shtetit ka vijuar kontrollet në tre qytete kryesore të vendit, për të bërë të mundur gjetjen e personave të dyshuar për atentatin e të premtes në drejtim të prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja.

Kontrollet janë të përqendruara kryesisht në zonën e Fushë-Krujës, në Tiranë dhe në Durrës.

Ndërkohë është shoqëruar në polici i riu Redian Raja i cili po tentonte të largohej nga Shqipëria, i dyshuar mbi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj.

Ai është nipi i Rrahman Rrajës, deputet i Partisë Socialiste, dhe dyshohet i përfshirë në atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj.

Ai nuk ka pranuar të jetë i përfshirë në atentat, por autoritetet e kanë identifikuar nga ADN-ja.

Në këtë atentat kanë mbetur të plagosur edhe dy persona të tjerë, Arjan Maloku dhe Pëllumb Muharremi.

Kujtojmë që emri i Redian Rrajës është përmendur nga ish-oficeri i policisë gjyqsore Nuho në dosjen “Xhisiela”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet