Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rama u shfaq duke e reklamuar pa timon, SHBA: Kush e garanton sigurinë e 5G në Shqipëri?!

Pak dite pasi kryeministri Edi Rama u shfaq ne nje spot duke promovuar nje biznes privat me rrjetin 5G ne Shqiperi, me nje makine pa timon, ambasada amerikane ne Tirane ka reaguar ne lidhje me kete çeshtje.

Permes nje postimi ne faqen zyrtare ne FB, ambasada ngre shqetesimin se rrjeti I ri 5G do te percoje te dhena sensitive te qytetareve sgqiptare ndersa pyet se sa te sigurta do te jene keto te dhena.

“Rrjeti 5G do të shtrihet shumë shpejt kudo por a keni besim në kompanitë që po ndërtojnë rrjetet 5G? Si mund ta dini se ato nuk do të keqpërdorin të dhënat tuaja?”, pyet ambasada amerikane ne Tirane.

Ajo ka shperndare me pas edhe nje lidhje me nje botim ku shpjegohet se çfare eshte rrjeti 5G.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet