Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rama nuk shkon ne interpelance per Alvin Berishen. Nxjerr Spiropalin perballe opozites

Kryeministri Edi Rama nuk është paraqitur në seancën plenare te parlamentit ku ishte thirrur per te dhene shpjegime ne lidhje me perpjeket e Shqiperise per kthimin e Alvin Berishes nga Siria.

Rama ka zgjedhur qe te mos shkoje ne Parlament ndersa ka vendosur qe te perfaqesohet nga ministrja Elisa Spiropali.

Kjo e fundit iu pergjigj pyetjeve te deputeteve te opozites, duke thene se 72 persona nga Shqiperia ndodhen ne kampin Al Hol ne Siri.

Spiropali theksoi se ka pasur perpjekje te vazhdueshme per kthimin e sntetasve shqiptare nga Siria, por u shpreh se nuk mund te jape me shume detaje pasi rrezikohet operacioni.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet