Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Policia konfirmon ndalimin e nje 40-vjecari per atentatin ndaj Arjan Ndojes

Policia deklaroi diten e sotme se ka ndaluar një person 40 vjec nga Fushe Kruja, të dyshuar si të përfshirë në atentatin e së premtes, ku një breshëri plumbash u derdh mbi makinën me të cilën udhëtonte prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja dhe Landi Muharremi, i njohur si i forti “i forti i Sukthit”.

Sipas burimeve, ndalimi është bërë bazuar në disa prova të gjetura gjatë ekspertimit të automjetit të autorëve, që u gjet i braktisur pranë varrezave të Shkafanës në Ishëm.

Behet me dije se personi i ndaluar eshte percjelle ne policine e Tiranes ku gjate dites se sotme eshte marre ne pyetje nga grupi i hetimit. Te ndaluarit mesohet se i eshte kerkuar te sqaroje ku ka qene ne momentin e atentatit ndaj prokurorit Ndoja rreth ores 16 te se premtes se 1 nentorit.

Si pasojë e te shtenave me bresheri armesh, prokurori Arjan Ndoja dhe Landi Muharremi mbetën të plagosur, ashtu si edhe shoferi i makinës, Andi Maloku.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet