Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Moti i keq pengon tragetin e linjes Brindisi-Vlore, mberrin nje dite me vonese ne Shqiperi

Moti i keq ka përfshirë rajonin e jugut me erë të fortë ka bërë që trageti i linjës Brindisi-Vlorë të mos niset nga bregu i Italisë. Sipas kapitenerisë së portit të Vlorës, deti ka qënë me fuqi deri në 8 ball në det të hapur.

Situata më e përkeqësuar është në Brindisi ku era të fuqishme e bëjnë të pa mundur lëvizjen ne det të mjeteve detare. Sipas parashikimeve, trageti parashikohet të niset sot në mbrëmje për të mbërritur në orët e para të ditës në portin e Vlorës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet