Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gjykata rrezon Veliajn/ Gjobat ndaj PD-se per tubimet te paligjshme

Gjykata Administrative e Tiranës rrëzon Bashkinë e Tiranës dhe konstaton se gjobitja e Partisë Demokratike për protestat ka qenë e paligjshme.

Në një njoftim për mediat, seli blu ka bërë të ditur se, ‘sot gjykata Administrative e Tiranës ka shfuqizuar të gjitha gjobat që Bashkia Tiranë i kishte vendosur Partisë Demokratike për dëme gjatë protestave kombëtare.

Gjykata ka vlerësuar se Bashkia Tiranë ka shkelur ligjit dhe ka urdhëruar:

Shfuqizimin e akteve administrative te Agjencise se Mbrojtjes se Konsumatorit:

– ‘Akt Konstatimi mbi kundervajtjet administrative’ Nr. 0041738, date 16.02.2019;

– ‘Procesverbal mbi kundervajtjet administrative’ Nr. 007428, date 16.02.2019;

– ‘Procesverbal shoqerues i percaktimit te demshperblimit mbi kundervajtjet administrative’ Nr. 001201, date 16.02.2019; dhe

Shfuqizimin e Vendimit Nr. 17553, date 24.04.2019 te Kryetarit te Bashkise Tirane’.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet