Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Teatrit Migjeni i jepet cmimi “Nderi i Kombit”, ikin dritat gjate ceremonise

Një incident skandaloz ka ndodhur në Shkodër në 70 vjetorin e krijimit të teatrit “Migjeni”.

Gjatë ceremonisë së dorezimit të çmimit të lartë “Nderi i Kombit” për teatrin e parë shqiptar, në Teatrin “Migjeni” eshte nderprerje energjia elektrike. E githe salla ka mbetur pa ndricim.

Ceremonia vijoi për disa minuta në erresirë teksa u nderuan dhjetëra artistë ndër vite me titujt “Mjeshtër i Madh”.

Të pranishëm në sallë përfaqësues të presidentit Meta, deputetë të mazhorancës dhe përfaqësues të lartë të Partisë Demokratike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet