Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Piloti i le te dashures drejtimin e avionit me 50 udhetare ne bord, nis hetimi

Videoja e një gruaje që drejton avionin komercial me 50 udhëtarë brenda, teksa piloti e udhëzon, ka shkaktuar hapjen e nje hetimi në Rusi.

Gruaja, e quajtur Ana, pa asnjë kualifikim si pilote, sipas mediave është e dashura e pilotit, të quajtur Kirill. Ajo është filmuar te komandat e avionit ndërkohë që zëri i pilotit dëgjohet teksa i jep udhëzime.

Ana e kishte postuar videon në Instagram, por me pas e ka fshirë per te shmangur telashet. Kompania ka thënë se dyshojnë që pamjet s’kanë lidhje me transportimin e udhëtarëve nga ana e tyre, por prokuroria ka nisur tashmë hetimet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet