Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Parashikimi i motit, vijojne reshjet e shiut, rriten temperaturat

Shqiperia do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash por që do të sjellin reshje lokale shiu në të territorin.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 11ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 23 ºC dhe në zonat bregdetare nga 10C në 23ºC.

Në darkë do të ketë shtim të vranësirave ku për pasojë dita e hënë do jetë me reshje më të dendura të shiut. Era do të fryje në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 7 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash dhe me alternime vranësirash por që mundësitë e shiut janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndejshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 14ºC dhe në zonat e ulëta nga 05ºC në 18ºC.

Në fotot e mëposhtme tregohet parashikimi i motit në qytetet kryesore të vendit dhe jo vetëm.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet