Atentati ne Sukth, policia harron targen e makines se prokurorit ne vendin e ngjarjes

Aktualitet

Targa AA 333 ZD e automjetit të prokurorit Arjan Ndoja, ndaj të cilit u qëllua ditën e djeshme me breshëri automatiku pranë mbikalimit të Shkozetit, në autostradën Durrës-Tiranë ka mbetur ende në vendin e ngjarjes, ndonëse kanë kaluar disa orë nga atentati.

Sipas kesaj fotoje nga vendi që ditën e djeshme u kthye në skenë të ngjarjes së rëndë, duket se policia ka lene aty disa prova te rendesishme.

Ngjarja e rende me pasojë plagosjen e tre personave, ku përveç prokurorit të Durrësit morën plagë shoferi Andi Maloku dhe pasagjeri Landi Muharremi, i njohur si “i forti i Sukthit” po hetohet nga policia e shtetit dhe prokuroria e krimeve te renda.

Pistat kryesore lidhen me nje sulm ndaj prokurorit por edhe me mundesine qe objektiv te kete qene personi tjeter qe ndodhej ne makine i njohur me emrin Landi Muharremi.

\

ME TE LEXUARAT