Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Vrasja e Santiago Malkos, lihet ne burg Blendi Teta

Gjykata për Krime të Rënda ka lënë në burg ish-punonjësin e një pike bastesh në Tiranë në lidhje me vrasjen e Santiago Malkos.

39-vjeçari, Blendi Teta, është i vetmi person i arrestuar për vrasjen e ish-efektivit Santiago Malko, i cili akuzohet për “moskallëzim krimi.

Masa për Tetën u rivlerësuar tek Krimet e Rënda, pasi dosja kaloi për kompetencë në këtë prokurori.

Sipas prokurorisë Blendi Teta së bashku me dy persona të tjerë, pasi janë takuar në një lokal në zonën e freskut, kanë ndjekur lëvizjet e ish-efektivit Malko, deri pak momente para ekzekutimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet