Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rama per shkarkimin e Kajmakut: KQZ nuk eshte vegel e pushtetit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit të kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku, pas përfundimit të mbledhjes me rajonin e Veriut.

KQZ ka provuar sot përsëri, se është një institucion i shtetit shqiptar që mbron ligjin dhe interesin publik, jo vegla e vjetër e partive siç ishte deri dje?Po ashtu Partia Socialiste ka riprovuar sot, se s’bëhet strehë e askujt që merr përsipër të shkelë ligjin e besimin tonë?

Shkarkimi i Agim Kajmakut nga KQZ u bë në mënyrë unanime me 5 vota pro.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet