Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Lekundet Korca, termet 5.2 balle ne Boboshtice, banoret dalin ne rruge

Korca eshte lekundur nga termeti mengjesin e sotem. Një termet me me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka tronditur zonen juglindore te vendit, në orën 07:25. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Boboshticë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat përreth duke shkaktuar panik tek qytetaret.

Sipas te dhenave paraprake mesohet se ne disa objekte termeti ka shkaktuar edhe deme materiale nderkohe qe pritet evidentimi i tyre gjate dites.

Pas lekundjeve shume banore nuk kane pasur besim te qendrojne ne shtepi duke dale jashte ne rruget e qytetit dhe zonave perreth derisa lekundjet e tokes kane pushuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet