Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Horror, Deshmia e tmerrshme e kanibalit qe vrau shoket dhe i hengri

Një ngjarje horror raportohet nga Rusia, ku një burrë 51-vjeçar ka ngrënë tre burra. Mediet e huaja shkruajnë se ai miqësohej me njerëzit dhe më pas i çonte në shtëpinë e tij, i dehte me alkool dhe i ulte të flinin. Menjëherë sapo i zinte gjumi, kanibali i qëllonte për vdekje me thikë dhe i copëtonte.

Kockat u gjetën në çanta afër qytetit të Arkhangelsk. Komiteti Hetues i Rusisë (SK) lëshoi ​​një deklaratë në lidhje me të dyshuarin (në rusisht) dhe lëshoi ​​një videoklip të tij nën arrest.

Burri raportohet të jetë mendërisht i shëndoshë, ndërsa kishte një precedent penal të mëparshëm. Ai raportohet të jetë i shëndoshë mendor. Ai tashmë kishte një precedent penal, por SK – versioni i FBI i Rusisë – nuk e ka emëruar atë.

Vrasjet dyshohet se ndodhën në 2016-2017, por SK thotë se u desh shumë kohë për të identifikuar viktimat. Pjesët e trupit nuk ishin të identifikueshme pa teste mjeko-ligjore.

Deklarata e SK thotë se “përveç kanibalizmit, i akuzuari rregullisht vriste dhe hante mace, qen dhe kafshë të tjera të vogla dhe zogj, eshtrat e të cilëve u gjetën në çanta të përziera me kocka njerëzore”.

I akuzuari mendohet të ketë jetuar në një nga banesat e viktimave të tij pas vrasjes, duke u thënë prindërve të të ndjerit se kishte shkuar për të punuar në një qytet tjetër.

Zyrtarët përgjegjës të hetimit thanë se u desh shumë kohë që trupat e viktimave të identifikoheshin.

‘Duke marrë parasysh se pjesët e kufomave u gjetën në mënyrë fragmentare, të cilat, në praktikë, përjashtonin mundësinë e identifikimit të tyre, ata ishin në gjendje të vërtetonin vetëm identitetin e tyre falë një numri të madh ekzaminimesh të ndryshme komplekse.’

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet