Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Djali i ish-ministrit shqiptar punon ne ndertim, babai: Edhe sot, qe mbush 24 vjeç, nuk pushon!

Djali i ish-ministrit të Infrastrukturës në Kosovë, Lutfi Zharku, i cili ndonëse ka mbaruar fakultetin me rezultate shumë të mira, punon në ndërtim.

Ish-ministri që ka uruar djalin e tij për ditëlindje përmes një fotoje të publikuar në Facebook. Në postimin e tij, ai shkruan se djali i tij ka përfunduar fakultetin, ndërsa punon si punëtor ndërtimi.

“Ariani im sot i mbush 24 vjet. Ka kryer Fakultetin Ekonomik si student i shkëlqyeshëm, por prodhon beton. Po e përjeton si çdo i ri se sa vështire fitohet rroga.

Po e ndërton personalitetin e një te riu punëtor dhe te ndershëm qe te jetoje prej punës se vet. Edhe sot nuk ka pushim. Çdo dite e me shume po behet burrë. Uroj te jetoje 100 vjet me shëndet, i lumtur dhe me nder”, shkruan ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet