Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Deklarata “bombe” e Ngjeles: Çfare fshihet pas vetos se Frances per negociatat

TIRANË

Avokati dhe juristi, Spartak Ngjela, bëri një deklaratë të fortë në emisionin ”Real Story” në News 24, ku tha se vetoja e Francës  kundër Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për negociatat është mesazh  i “padeklaruar” qartë, por duket që mbështet influencën ruse në Ballkanin Perëndimor.

Sipas avokatit, mungesa e argumenteve nga presidenti Emmanuel Macron për bllokimin negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është rrugë që të çon në këtë deduksion logjik.

“Rusët kanë zgjidhur gjithçka me forcë, tani nuk kanë forcë dhe do vujanë. Në një emision më kanë pyetur se çfarë është veto franceze për negociata? U thash që është përkrahja e politikës ruse në Ballkan. Është kundër Amerikës. Fakti që Macron nuk e argumentoi veton, tregon që fsheh diçka, Ai nuk dha asnjë argument se pse u bllokuan negociatat”-tha ai.

2 Comments
  1. i paemer says

    ai ka shku per lesh si padroni tije rama.cfare konkluzionesh do ti more leshko?ku jeton,apo je akoma ne bllok?nuk shikon krimin,drogen,korrupsionin,votimet moniste?vetem nje budalla do te mendonte e te fliste si ky palla.a mos e ka fajin makroni se nuk te punon e nuk te merr as edhe nje budallaqe.nuk i kuptoj keto media qe ulin shikushmerine me kete specie apo e therrasin per tu tadh me te

  2. Tropojan says

    Sakte….

Leave A Reply

Your email address will not be published.