Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bamir Topi: Pushteti i Rames eshte diktatorial, gjithcka eshte menyre absolute e kryeministrit

Bamir Topi tha në emisionin “Aktualitet” se pushteti i Ramës është diktatorial.

loading...

Ish-Presidenti, shprehet se çdo pushtet është në mënyrë absolute e kryeministrit. Gjithashtu, Topi thekson se kronike zëvendësohen drejtuesit e rëndësishëm të një institucioni me një person tjetër që s’ka lidhje me atë institucion.

“E gjitha politika nuk bëhet në terren. Po iu referove një sistemi, duhet ti referohesh nga fillimi deri në fund. Këtu çdo pushtet është në mënyrë absolute e kryeministrit. Rama është pushtet diktatorial.

Pushteti sot e ushtron dhunën në drejtimi të ndryshme. Sot në mënyrë kronike zëvendësohen drejtuesit e rëndësishëm të një institucioni me një person tjetër që s’ka lidhje me atë institucion.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet