Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Spartak Ngjela flet ashper: Nuk jemi hajvane qe te na marrin greket neper kembe

Cfarë të drejtash i shkelet minoritetit grek këtu? Kjo është pyetja që shtroi avokati Spartak Ngjela në emisionin “360 gradë” në RTV Ora. Për këtë ai i referohet ngjarjeve të fundit në Bularat, ku familjarët e Kacifasit tentuan të provokojnë sërish.

Sipas avokatit Ngjela, neve nuk jemi hajvanë që të na marrin nëpër këmbë.

Ngjela: Jam i sigurt që ajo gruaja e thjeshtë, pa pasur mbështetje politike nga shteti grek, nuk e bën atë. Nuk ka kaq trima sa mendoni ju, jo. Edhe ai tjetri që erdhi dhe u vra.

Ata rrinë rrinë dhe thonë të drejtat e minoritetit grek. Më thuaj cfarë të drejtash i shkelen minoritetit grek këtu? Ai i di korcarët grekë. Kur thotë që i janë shkelur të drejtat, thotë jepeni Korcës autonominë.

Nuk jemi ne kaq hajvanë sa të na marrin nëpër këmbë ata. Tani jemi të fortë. Nuk e kanë ata.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet