Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kapet në Durrës një tjetër peshkaqen i përmasave të mëdha (foto)

Një peshkaqen i përmasava të mëdha ka rënë sot në grepat e peshkatarëve të peshkarexhës “Çelepia”, e cila po lundronte në afërsi të Durrësit.

Peshkaqeni i bardhë ishte i gjatë rreth 4.5 metra, ndërsa peshonte rreth 450 kilogramë.

Kujtojmë se pak ditë më parë, një peshkaqen i llojit “Tigër” u kap në ujërat e Adriatikut që peshonte rreth 500 kilogramë. Ai ra ra në rrjetat e peshkarexhës “Meduza Durrës” së bashku me 15 peshkaqenë të vegjël.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet