Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Durres, bie ne rrjeta peshkaqeni 450 kilograme

Një tjeter peshkaqen është kapur diten e sotme në detin Adriatik. Peshkaqeni ra në grepat e peshkatarëve të peshkarexhës së Çelepia, e cila po lundronte në afërsi të Durrësit. Peshkaqeni i bardhë ishte i gjatë rreth 4.5 metra, ndërsa peshonte rreth 450 kilogramë.

Ky nuk është hera e parë që një një peshkaqen bie në grepat e peshkatarëve në ujërat shqiptare.

Pak ditë më parë, në Himarë u kap një peshkaqen i llojit “dem”, i cili peshkonte 100 kilogramë dhe ishte 2 metra i gjatë.

Peshkaqene me peshe deri ne 400-500 kilograme kane rene ne rrjeta edhe ne zonen e gjirit te Vlores.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet