Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Vjedh canten me 250,000 dollare, arrestohet punonjesi i aeroportit

Një i dyshuar i dytë është arrestuar në lidhje me vjedhjen e 250.000 dollarëve nga Aeroporti Ndërkombëtar John F. Kennedy.

Quincy Thorpe, një punonjës i Delta Ground Service, u arrestua më parë pasi u pa duke vjedhur çantën e parave në vend që ta skanonte dhe ta vendoste në aeroplanin Delta.

Shoku i tij Emmanuel Asuquo Okon, 33 vjeç, u takua me Thorpe  në një vend të largët të aeroportit JFK, pas një avioni të parkuar dhe mori çantën me para.

Okon mori paratë dhe u lartua me një automjet. Zyrtarët pas verifikimeve kontrolluan automjetin dhe gjetën një zarf të Delta Air Waybill dhe çantën e humbur të parave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.