Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Reforma zgjedhore/ Opozita mbledh grupin e punes

TIRANË

Ndërsa maxhoranca dhe opozita parlamentare do të mbledhin nesër komisionin e reformës zgjedhore, opozita do të mbledhë grupin e punës.

Të pyetur nga gazetari Osman Stafa nëse opozitë do të shkojë nesër në komisionin e reformës zgjedhore, PD deklaron se opozita është e angazhuar për këtë reformë dhe e ka shprehur vullnetin për të dhënë kontributin e saj. Pikërisht për këtë arsye nesër paradite do të mblidhet grupi i punës së opozitës së bashkuar.

“Opozita është thellësisht e angazhuar me Reformën Zgjedhore. Ne kemi bërë të qartë tek tryeza e organizuar nga OSBE që duam të japim kontributin tonë për reformën. Për këtë qëllim, nesër në orën 9:30, do të mblidhet grupi i punës së opozitës së bashkuar për reformën zgjedhore”, deklaruan burime nga zyra e PD.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet