Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Humb kontrollin e motorrit dhe perplaset ne trotuar, vdes 31-vjeçari

GREQI

Humbet jetën në Kretë, në një aksident me motor, 31 vjeçari nga Burreli, Kastriot Karaj. Aksidenti ka ndodhur dje në orën 23.00 në autostradën Hania-Kisamo, në Malame, Kretë. 31 vjeçari udhëtonte me motor bashkë me një shqiptar tjetër 34 vjeçar, mikun e tij. Për arsye të paditura, ka humbur kontrollin e motorit dhe janë përplasur në trotuarin anash autostradës.

Nga goditja, Kastriot Karaj ka mbetur menjëherë i vdekur, ndërsa në gjendje të rëndë për jetën është 34 vjeçari. Sot në mesditë, drejtori i spitalit të Hania, ka deklaruar për median greke- ku lajmi bëri bujë-se i aksidentuari 34 vjeçar, shtetas shqiptar, ka humbur një këmbë dhe se situata është shumë kritike. Paralelisht, komuniteti shqiptar në Chania, shoqata e mirëorganizuar e zonës, është aktivizuar menjëherë për t’i ardhur në ndihmë familjes së viktimës, që banojnë prej vitesh në ishullin e Kretës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet