Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gjashte dite pas emerimit nga Etilda Gjonaj denohet kreu i burgut te Vlores

Gjykata e Vlorës ka dënuar me 6 muaj heqje lirie drejtorin e burgut të këtij qyteti pak ditë pas emërimit.

Shtetasi Egon Velaj është akuzuar se ka shpërdoruar detyrën në kohën kur ka qenë drejtues i ALUIZNI-t.

Pas denimit me 6 muaj heqje lirie, penaliteti i tij është kthyer në dënim me kusht duke i shpëtuar kështu arrestimit.

Emërimi i Egon Velajt është bërë vetëm gjashtë ditë më parë nga ministrja Etilda Gjonaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.