Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Refuzimi i negociatave, Kotzias: Macron do te jete pergjegjes per cdo te keqe ne rajon

Vazhdojne kritikat e personaliteteve nderkombetare te diplomacise ndaj presidentit francez Emanuel Macron.

Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias deklaron se Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave.

“Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim”, shkruan Kotzias.

Statusi i Kotzias

Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim. Prandaj do të jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet