Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rudina Hajdari: Zgjedhje te parakohshme, boll me kryeministra sundimtare

Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar se vetëm zgjedhjet parlamentare të parakohshme mund ta ndreqin Shqipërinë.

loading...

Rekomandojme

Në një postim në Twitter, Hajdari shprehet se brenda Dhjetorit duhet të zhbëhet marrëveshja e 2008 dhe të miratohen urgjentisht rekomandimet e OSBE/ODIHR. Rekomandime, që sipas Hajdarit do të mundësojnë zgjedhje të ndershme, ndërsa nuk I kursen akuzat në drejtim të kryetarëvetë partive.

“Zgjidhja është vetëm 1, brenda Dhjetorit të zhbëhet marrëveshja e 2008, të miratohen rek OSBE/ODHIR-it dhe vetëm më pas të kemi zgjedhje të parakohshme parlamentare e lokale dhe ta ndreqim këtë vend. Boll me kryetarë perandorakë që e kanë shkatërruar demokracinë në këtë vend.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet