Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Debate te ashpra mes antareve, kryetari braktis mbledhjen e KLP

Kreu i KLP, Gent Ibrahimi është larguar nga mbledhja e radhës e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, pas debateve të ashpra mes anëtarëve të saj.

Në mbledhjen e ditës së sotme, KLP kishte të parashikuar përcaktimin e disa prokurorëve të përkohshëm në disa prokurori si dhe rikthimin e një tjetri në detyrën e mëparshme.

Shkak për debatet të mbledhje u bë kërkesa e Besnik Çanit për t’u njohur me projekt-aktet e mbledhjes.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet