Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Basha i pergjigjet Rames: E ke mbushur kupen…!

Kryetari i PD Lulzim Basha komentoi reagimin e kryeministrit Rama ne lidhje me kerkesen per zgjedhje te parakohshme.

“Kujt do t’ja hedhësh fajin për dështimin me shëndetësinë? Për ekonominë e shkatërruar? Kujt do t’ja hedhësh fajin për qeverinë tënde të korruptuar? Ka ardhur koha të pranosh përgjegjësitë për dështimet e tua. Është mbushur kupa. Europa të ka refuzuar, dhe shqiptarët do të refuzojnë-shkruan Basha.

Ai i ben thirrje Rames: Mjaft me shfajësime personale dhe fajësimin e të tjerëve z. Rama.

Sipas Bashes, të gjithë janë lodhur me justifikimet e Rames për dështimet, gjithmonë duke mbrojtur veten, kurrë popullin tënd, asnjëherë gati të pranosh përgjegjësinë tënde. Fakti është, Europa të ka refuzuar. “Ti ke dështuar”, shkruan Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.