Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ambasadori britanik mberrin ne seline e PD pas kerkeses se Bashes per zgjedhje te parakohshme

Rreth orës 12:00 ka mbërritur në selinë blu Duncan Norman, ambasador i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë. Norman është duke zhvilluar aktualisht takimin me kryedemokratin Lulzim Basha.

Ky takim vjen vetëm pak minuta pasi Basha kërkoi zgjedhje të parakohshme, si reagim ndaj mos hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian.

Kryeopozitari kërkoi sot nga kryeministri Edi Rama që të ndjekë shembullin e Zoran Zaev në Maqedoninë e Veriut dhe duke e çuar vendin në zgjedhje të parakohshme, t’i kthejë mandatin popullit.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet