Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Si te jemi ne forme: 5 ushtrime qe mund te beni pa dale nga shtepia

Aktiviteti fizik është një element shumë i rëndësishëm në jetën e gjithsecili prej nesh. Disa kanë mundësi ta realizojnë atë disa të tjerë jo për shkak të punës, lodhjes apo aktiviteteve të tjera ditore.

Ne ju vijmë në ndihmë me 5 ushtrime që mund ti bëni për vetëm gjysëm ore në shtëpi dhe pa kosto. Ja cilat janë ato:

1. Ushtrimet për forcimin e këmbëve dhe vitheve

2. Ushtrime për të rritur muskujt biceps

3.Ushtrime për barkun. Sfida këtu është mbajtja e qëndrimit sa më gjatë

4. Ushtrime për formimin dhe tonifikimin e këmbëve.

5. Ushtrime për forcim të muskujve të shpinës

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet