Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Maqedonia cakton daten e zgjedhjeve/ Vasili: Bravo Zaev

Pas caktimit të datës së zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut, vijnë reagimet e para edhe nga politika në Tiranë.

 

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, përmes një postimi në Facebook, përgëzon kryeministrin maqedonas Zoran Zaev.

 

Sipas Vasilit, Zaev i dha një leksion të vërtetë demokracie dhe atdhedashurie të  gjithëve.

 

 

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

 

Bravo Zoran Zaev!!

 

loading...

Rekomandojme

Zaev vendosi!

 

Maqedonia ne 12 Prill shkon ne zgjedhje te parakohshme.

 

Ne janar opozita merr drejtimin e Ministrise se Brendshme.

 

Zaev i dha nje Leksion te vertete demokracie dhe atdhedashurie te gjitheve.

 

Faqe e bardhe per Zaev,qe vuri atdheun mbi gjthçka

 

Faqe e zeze per kryeministrin zvarranik Edi Rama, qe vazhdon turperisht ne karrige pasi jo vetem qe la Shqiperine pa Negociata, por qe ai shkaku i vetem qe Maqedonia e Veriut nuk i hapi negociatat.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet