Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Disa truke per te organizuar me mire canten tuaj

Portofoli, çanta, çelësat, kufjet, syzet e diellit ,çanta pazar… Të gjitha këto gjëra (dhe shumë më tepër) janë ato që i gjejmë pothuajse në të gjitha çantat. Organizimi i saj mund të jetë një barrë e panevojshme që, në planin afatgjatë, do të krijonte probleme mbrapa. Përveç kësaj, nëse përdorni çanta të ndryshme, do duhet të ndryshoni gjërat çdo ditë.

Këto janë disa këshilla për të shmangur mbajtjen e gjërave që nuk ju duhen në çantën tuaj:

  • Bëj një klasifikim duke ndarë objektet me kategori për të pasur më shumë rregull
  • Pastroje canten sa hërë të jetë e boshuar për të mos lënë papastërtitë e mbetura
  • Evito cantat e mëdhaja XXL
  • Vendos në cantë vetëm gjërat e nevojshme për atë ditë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.