Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Parlamenti anglez voton per shtyrjen e Brexit

Parlamenti në Angli ka votuar për shtyrjen e Brexit.

Johnson do ta paraqesë marrëveshjen sërish javën e ardhshme.

Me 322 vota pro dhe 306 kundër, deputetët vendosën që të miratojnë një amendament, i cili shtyn votimin e marrëveshjes së arritur nga Qeveria, deri sa kjo e fundit të miratojë një tjetër ligj që shmang daljen nga unioni pa marrëveshje, diçka që Kryeministri ka kërcënuar që do të bëjë nëse nuk miratohet ujdia e fundit e arritur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet