Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Keshilla per tu kujdesur per kembet ne periudhen e vjeshtes

Ndryshimi i stinës dhe rënia e temperaturave na detyron të kalojmë nga sandalet tek këpucët e mbyllura.  Ky kalim ndikon në shëndetin e këmbëve tona.

Ja disa këshilla si të kujdeseni:

  • mbani higjenë dhe hidratim të përditshëm
  • përdorni këpucë të lirshme, jo shumë të shtrënguara
  • lani këmbët çdo ditë
  • përdorni vetëm çorape me fibra natyrale
  • masazhoni butësisht këmbët dhe mbajini sipër për disa minuta në fund të ditës që të shplodhen.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.