Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ja sesi te vendosni me teper rroba ne valixhen e udhetimit pa paguar me shume

Linjat ajrore më të lira, të njohura si “low cost”, kërkojnë një peshë të caktuar në bagazh dhe masa të veçanta valixheje në mënyrë që ato të mund të hyjnë lehtësisht në kabinën e aeroplanit.

Por jo gjithmonë, respektohen përmasat dhe pesha e bagazhit me të cilin do udhëtojmë. Për këtë arsye ne do tju zbulojmë dy këshilla të arta të  publikuara nga Kiwi.com. Këto janë taktikat e udhëtarëve për të udhëtuar me më shumë pako dhe peshë, pa qenë e nevojshme të paguajnë një euro të vetme më shumë.

1.Canta  në vend të valixheve

2. Vishni një jelek ose xhup me xhepa

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet