Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mesoni cilat jane frutat qe mbartin me pak kalori dhe nuk e dinit

Frutat nuk kategorizohen në fruta që ju dobsojnë apo shëndoshin, ato ndahen në ato që kanë pak sheqer apo shumë. Për të njohur më tepër kaloritë e gjithësecilës, lexoni mëposhtë:

Shalqiri (45 kcal)

Luleshtrydhet (48 kcal)

Pjepri (54 kcal)

Kumbulla (70 kcal)

Bananja (71 kcal)

Pjeshkat (78 kcal)

Kajsia (78 kcal)

Molla (96 kcal)

Tani që zbuluat kaloritë përkatëse të frutave, bëni kujdes për konsumimin e duhur të tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet