Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Vijojne kontrollet ne Vlore, mberrijne dhe forca nga Tirana

Zbulohen detaje të reja lidhur me super-aksionin policor të zhvilluar sot në Vlorë, ku u arrestua i rrezikshmi Tesi Basho, i arratisur nga Italia, si dhe vëllai i tij.

Vlora është blinduar nga forca të shumta policie, ku kanë mbërritur edhe policë nga Tirana, të cilët vijojnë kontrollet e detajuara për të kapur të tjerë persona, që mund të kenë lidhje me Bashon, që është anëtar i bandës së rrezikshme të Llanajve.

Basho i ka shpëtuar disa policisë, ku aksioni më i fundit për kapjen e tij u krye nga RENEA, e cila zbarkoi në Selenicë, por që dështoi. Tesi Basho akuzohet për vrasjen e dy prostitutave në Itali, arratisjen nga burgu italian dhe vepra të tjera të rënda penale, teksa ishte pjesë e bandës së rrezikshme të Llanajve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet