Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Basha, kryeministrit te Italise: S’mund te lejojme me qe per shkak të nje njeriu, te izolohet nje vend i tere

Kryetarii i opozitës Lulzim Basha ka dhënë detaje nga takimi që ka pasur dje me Kryeministrin e Italisë, z. Giuseppe Conte në Tiranë.

 

Basha tregon sot në Fb: “Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, z. Giuseppe Conte, e falenderova për kontributin që vendi i tij ka dhënë veçanërisht në luftën ndaj krimit, lëndëve narkotike dhe sigurisë për vendin tonë. Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë krimi dhe paligjshmëria. Nuk mund të lejojmë më që për shkak të një njeriu, të izolohet një vend i tërë! Koha për ndryshim!” nënvizon ai në përfundim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet