Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shiste bileta te fasifikuara, arrestohet 32-vjeçarja në Durres per mashtrim

Një 32-vjeçare është arrestuar nga ana e policisë së Durrësit, pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale të mashtrimit.

 

E.B 32-vjeç dyshohet se ka mashtruar dy shtetas duke ju shitur  bileta të falsifikuara  të një agjencie  turistike.

 

Njoftimi i policisë:

 

 

Kapet dhe ndalohet   një shtetase e shpallur  në kërkim për veprën penale “Mashtrimi”

 

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, Specialistët Kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore Durrës pas informacioneve te siguruara në rrugë operative, në lagjen nr 6  në Durrës  bënë të mundur ndalimin e shtetases   E.B., 32 vjeçe, banuese në Durrës,  e shpallur në kërkim e dyshuar për veprën penale të mashtrimit.

 

Kjo shtetase ka mashtruar dy shtetas duke ju shitur  bileta të falsifikuara  të një agjencie  turistike.

 

Materialet  i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet